آیا رفتن به باشگاه تنیس با توجه به شیوع ویروس کرونا امن است ؟

ویروس کرونا شاید با درصد نرخ تلفات پایین به تنهایی ویروس کشنده‌ای تلقی نشود ، ولی سیستم به شدت قدرتمند انتشار و ماندگاری زیاد بر روی سطوح مختلف ، همچنین اطلاعات کم دانشمندان از چند و چون دقیق عملکرد آن ، این ویروس را به یک خطر بالقوه برای انسان ، بالاخص افراد مسن مبدل کرده است.

تنیس با توجه به انفرادی بودن و فاصله زیاد بازیکن‌ها از هم شاید در میان تمامی ورزش‌ها ، جزو امن‌ترین فعالیت‌های ورزشی محسوب شود. همچنین با توجه به افزایش دمای بدن و فعالیت بالای بدنی ، تنیس میتواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک شایانی کند.

اما در این میان تماس با لوازمی مانند توپ تنیس ، راکت تنیس مشترک و یا مجاورت با نیروی انسانی زمین تنیس میتواند ریسک انتقال و انتشار کوید ۱۹ را افزایش دهد.

شاید شنیدن اینکه قبل از شیوع کرونا نیز ، گریپ راکت تنیس از نظر تراکم و انواع باکتری و ویروس در حد آلوده‌ترین سطوح روزمره مانند موس کامپیوتر ، صفحه موبایل و حتی محیط دستشویی شناخته میشد ، برایتان تأمل برانگیز باشد.

در یک جمع بندی کلی ، همچنان قرنطینه خانگی ، اصولی‌ترین شکل محافظت از افراد و‌ جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا محسوب میشود.

همچنین ببینید

ویمبلدون کرونا گرفت !

مهم‌ترین و قدیمی‌ترین گرند اسلم دنیای تنیس که آخرین بار سال ۱۹۴۵ به خاطر جنگ جهانی دوم لغو شده بود ، این بار قربانی ویروس کرونا شد.