آیا رفتن به باشگاه تنیس با توجه به شیوع ویروس کرونا امن است ؟

ویروس کرونا شاید با درصد نرخ تلفات پایین به تنهایی ویروس کشنده‌ای تلقی نشود ، ولی سیستم به شدت قدرتمند انتشار و ماندگاری زیاد بر روی سطوح مختلف ، همچنین اطلاعات کم دانشمندان از چند و چون دقیق عملکرد آن ، این ویروس را به یک خطر بالقوه برای انسان ، بالاخص افراد مسن مبدل کرده است.

تنیس با توجه به انفرادی بودن و فاصله زیاد بازیکن‌ها از هم شاید در میان تمامی ورزش‌ها ، جزو امن‌ترین فعالیت‌های ورزشی محسوب شود. همچنین با توجه به افزایش دمای بدن و فعالیت بالای بدنی ، تنیس میتواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک شایانی کند.

اما در این میان تماس با لوازمی مانند توپ تنیس ، راکت تنیس مشترک و یا مجاورت با نیروی انسانی زمین تنیس میتواند ریسک انتقال و انتشار کوید ۱۹ را افزایش دهد.

شاید شنیدن اینکه قبل از شیوع کرونا نیز ، گریپ راکت تنیس از نظر تراکم و انواع باکتری و ویروس در حد آلوده‌ترین سطوح روزمره مانند موس کامپیوتر ، صفحه موبایل و حتی محیط دستشویی شناخته میشد ، برایتان تأمل برانگیز باشد.

در یک جمع بندی کلی ، همچنان قرنطینه خانگی ، اصولی‌ترین شکل محافظت از افراد و‌ جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا محسوب میشود.

همچنین ببینید

ویمبلدون کرونا گرفت !

مهم‌ترین و قدیمی‌ترین گرند اسلم دنیای تنیس که آخرین بار سال ۱۹۴۵ به خاطر جنگ جهانی دوم لغو شده بود ، این بار قربانی ویروس کرونا شد.

یک نظر

  1. بسیار متشکر از دیدگاه روشنگرانه تنیس شاپ در مورد سلامتی.

    لازم به ذکر است اگر ذرات آلوده به ویروس در خاک رس زمینهای خاکی پنهان باشند، با بلند شدن خاک در هوا هنگام دویدن یا سرویس زدن به توپ و …، امکان آلودگی تنفسی وجود دارد، پس بهتر است در صورت لزوم به بازی کردن، زمین بازی همیشه مرطوب باشد.(با درنظر گرفتن مصرف آب).

    دست مخالف بازیکن، یعنی دستی که با آن راکت را نمیگیریم، بهتر است با دستکش لاتکس پوشانده شود. حوله عرقگیر با دقت استفاده شود و لوازم تنیس را بعد از بازی بداخل محیط خانه نبریم.

    متشکرم از توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *