انواع راکت تنیس

اگر شما هم یکی از مشتریان ثابت فروشگاه تنیس شاپ هستید، قطعا در مورد راکت تنیسی که دنبال آن هستید از قبل تصویری مجسم کرده اید – شاید شما بدنبال قدرت بیشتر، یا کنترل بیشتر و یا احساس راحتی بیشتر و یا شاید هم ترکیبی از این سه باشید. با هر دلیلی که برای خرید یک راکت جدید داشته باشید، شما اساسا یک شالوده و نظریه اساسی ای دارید که بر طبق آن تصمیم گیری میکنید.

عباراتی که برای توصیف راکت و زهِ آن در وبسایت ما استفاده شده برای شما بصورت ویژه تعریف شده است تا بتوانید متوجه عملکرد مناسب آنها شوید. امروزه سه بخش عمده ی مربوط به راکت به همراه بخش های زیادی وجود دارد که عبارتند از:

بخش اول: راکت های قدرتی

این اصطلاحیست که توسط تولیدکنندگان برای راکت های قدرت محور استفاده میشود. در بسیاری از موارد، این نوع از راکت ها دارای صفحه راکتی خیلی بزرگ و بعضیا فوق العاده بزرگ هستند( ۱۰۶ تا ۱۳۵ اینچ مربع)، وزن کمی دارند (۲۲۷ تا ۲۷۰ گرم)، کمی بلند تر هستند(۷۴ cm)، سختیِ بیشتری دارند ومحکم ترند و برای برقراری بالانس صفحه ی سنگین تری دارند(گاهی اوقات هم بصورت مساوی تقسیم نیرو میشود) تا وزن کافی را در منطقه ضربه به توپ حفظ کنند. این راکت ها مخصوص بازیکنانیست که نوسان کمتر و کوتاه تری دارند و میخواهند نیروی مورد نیاز بیشتری را از راکت دریافت کنند.

راکت های قدرتی پیشنهادی شرکت هد (HEAD)  

راکت های قدرتی پیشنهادی شرکت بابولات (Babolat)

بخش دوم: راکت های تویینر

مدل های مختلفی از راکت وجود دارد که با ترکیبی ازویژگی هایی که باعث ارتقاء کیفیت بازی میشوند را به بازیکنان ارائه میدهد. این راکتها معمولا سبک تر هستند(۲۷۰ تا ۳۱۵ گرم) و هم با صفحاتی که اندکی کم وزن هستند و صفحاتی که کمی سنگین هستند متعادل میشود، و صفحه ی میدپلاس دارند( منظور راکت هایی است که صفحه ی آنها بین ۹۵ تا ۱۰۲ اینچ مربع هستند)، و معمولا طول زیادی دارند(۷۰ تا ۷۲ سانتیمتر). این سری از راکت ها معمولا رنج قدرت کم تا متوسط و یا متوسط تا زیاد را ارائه میدهند و برای بازیکنانِ متوسط تا حرفه ای که بدنبال قدرت مانور بیشتری هستند، پیشنهاد میشود.

راکت های تویینر پیشنهادی شرکت هد (HEAD)  

راکت های تویینر پیشنهادی شرکت بابولات (Babolat)

بخش سوم: راکتهای کنترلی

این عنوان برای راکت هایی که بازیکنان حرفه ای و بازیکنانی که در آموزشگاه ها یا باشگاه های سطح بالا فعالیت میکنند بکار میرود. این سری از راکت ها معمولا وزن بیشتری دارند(۳۲۰ گرم به بالا)، صفحه راکت کوچکتری دارند(۸۶ تا ۹۸ اینچ مربع)، قطر کمتری دارند، بدنه (بیم) منعطف تری دارند و بالانسشان هم با صفحه سبک تر ایجاد میشود تا قدرت مانور آن حفظ شود. نتیجه، راکت های دارای قدرت کمتری میشود که مخصوص بازیکنانیست که خودشان قدرت کافی را دارند و ترجیح میدهند تا راکتشان به کنترل بهتر توپ کمک کند این راکت ها با طول بلند و طویل هم میتوانند مناسب باشند.

راکت های کنترلی پیشنهادی شرکت هد (HEAD)    

راکت های کنترلی پیشنهادی شرکت ویلسون (wilson)

همچنین ببینید

راکت تنیس را بهتر بشناسیم

همه چیز در مورد مشخصات فنی راکت تنیس برای دانلود سایز اصلی کلیک کنید ورود …