تاریخچه برند تنیس هد HEAD

تاریخچه برند تنیس هد

یک شرکت تجهیزات و لباس ورزشی هلندی است که محصولات ورزشی مختلفی از جمله کفش های تخصصی تنیس ، ساک های تنیس هد ، انواع لباس های مختص تنیس ، توپ و زه و بسیاری محصولات تنیسی دیگر و البته به صورت کاملا حرفه ای راکتهای تنیس را تولید و به فروش می رساند. 

آشنایی با تکنولوژی های به کار رفته در راکت های تنیس هد

  • تکنولوژی گرافن ۳۶۰
  • تکنولوژی گرافن تاچ
  • تکنولوژی ام.اکس.جی
  • تکنولوژی آرکور
  • تکنولوژی اینگرا

تکنولوژی گرافن ۳۶۰ راکت های تنیس برند هد در یک جمله یعنی ” انرژی شما در ضربات تقویت میشود  

تکنولوژی گرافن تاچ راکت های تنیس برند هد در یک جمله یعنی ” کمترین شوک وارده ، بالاترین بازگشت انرژی 
تکنولوژی MXG راکت های تنیس برند هد در یک جمله یعنی ” نهایت تعادل میان قدرت و کنترل همزمان در یک راکت  
تکنولوژی ARCORE برند تنیس هد در واقع یک طراحی ویژه در مقطع عرضی دسته راکت تنیس است و باعث افزایش تعادل در کنترل راکت و انتقال قدرت در هنگام حرکات پیچشی راکت می شود.
ترکیب آلیاژ اختصاصی کربن کامپوزیت برند تنیس هد به همراه فشردگی فوق العاده تکنولوژی اینگرا در این سری از راکت های تنیس هد ، ترکیب بسیار مستحکم هیبریدی را به وجود آورده است.

در واقع این شرکت شامل مجموعه ای از چندین شرکت مستقل مانند شرکت Head Ski است که در سال ۱۹۵۰ در ایالات متحده تاسیس شد. Tyrolia، سازنده تجهیزات اسکی استرالیا؛ و Mares، تولید کننده ایتالیایی تجهیزات غواصی از دیگر زیر مجوعه های کمپانی اصلی هستند.

این شرکت در سال ۱۹۵۰ در بالتیمور، مریلند، ایالات متحده آمریکا، توسط مهندس هواپیما هوارد هد تاسیس شد.

او پس از یک سفر برای یادگیری اسکی به فکر کاربردی تر بودن استفاده از ادوات فلزی اسکی به جای چوب افتاد و چون در صنعت هواپیمایی از آلمینیوم استفاده می شد وی از این متریال برای طراحی های بعدیش در عصر لوازم چوبی بهره برد.استاندارد های بالای HEAD به سرعت فروش او را در دهه ۱۹۵۰ افزایش داد، تا زمانی که طرح های HEAD دیگر بیش از ۵۰٪ از بازار ایالات متحده در طول دهه ۱۹۶۰ را جذب کرد و آنها را به عنوان تولید کننده برتر لوازم اسکی در ایالات متحده و بریتانیا معرفی نمود.

سری اینستینکت – کمترین انرژی بیشترین قدرت

سری اکستریم – ماشین اسپین

 با تغییر در ساختار فایبر گلاسی برخی محصولات مخالفت کرد ولی همیشه در استفاده از متریال های جدید و بهتر پیشتاز بود ، هاوارد هد در سال ۱۹۶۷ هارولد سیگل را به عنوان رییس شرکت استخدام کرد و خود رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت شد. در سال ۱۹۶۹ در پی شکست هایی ، هد این شرکت را به AMF در سال ۱۹۶۹ فروخت و رشته تنیس را در اختیار گرفت. او بعدا به علت علاقه خاصش به Prince Sports آن را خرید.در سال ۱۹۹۷، هد نخستین راکت تیتانیوم و گرافیت تنیس را تولید کرد.

در طول دو سال آینده، رئیس سه شرکت دیگر، DACOR، BLAX و Penn Racquet Sports شد. توپ های تنیس HEAD در بسیاری از مسابقات مطرح در سراسر جهان استفاده می شود.HEAD مجوز نام تجاری خود را به تولیدکننده پوشاک ورزشی (از جمله کفش)، لوازم جانبی، دوچرخه، اسکیت، ساعت، توپ و تجهیزات تناسب اندام گسترش داد.

سری پرستیژ – دقیق ترین هدف گیری

سری اسپید – تجربه نهایت سرعت

سری رادیکال – برای هر سبک بازی

 در سال ۲۰۱۲ موفق شد با سه قهرمان بزرگ در طول سال، نواک جوکوویچ در تورنومنت استرالیا، ماریا شاراپووا در تورنومنت فرانسه و اندی ماری در تورنومنت ایالات متحده و در ادامه با بازیکنانی چون توماس بردیچ ، ریچارد گسگه ، مارین چیلیچ و ستاره جوان دنیای تنیس الکساندر زورف و بانوانی چون روبرتا وینچی ، اسوتلانا کوزنتسوا قرداد همکاری امضا کند.

همچنین ببینید

تاریخچه برند ساعت سونتو SUUNTO

تاریخچه ساعت سونتو  شرکت Suunto در سال ۱۹۳۶ توسط توماس وهلنن (Tuomas Vohlonen) در فنلاند …