تکنولوژی کفش های تنیس نایک

تکنولوژی های به کار رفته در کفش های تنیس نایک

تکنولوژی Nike Air

از این تکنولوژی در ساخت کیسه‌های بالشتکیِ هوا استفاده می‌شود. این کیسه با هوای تحت‌فشار پرشده و بااینکه مقاومت بسیار بالایی دارد، از انعطاف‌پذیری خوبی برخوردار است. این کیسه در پایینِ زیرهٔ میانی (Midsole)، زیرِ قسمت پنجه و یا در زیر هر دو قسمت تعبیه می‌شود.

هدف از تعبیه Nike Air کاهش فشار ضربات وارده ناشی از راه رفتن، دویدن و یا پرش بر روی سطح زمین هست. بعد از جذب ضربه این کیسه سریعاً شکل و حجم قبلی خود را به دست آورده و برای ضربات بعدی آماده می‌شود.

مزایای استفاده از تکنولوژی کفش نایک Nike Air

  • وزن سبک
  • انعطاف‌پذیری
  • ضربه‌گیری (آسیب نرسیدن به تاندون‌ها و مفاصل)
  • دوام بالا

nike-air-تکنولوژِی

تکنولوژی کفش نایک Max Air

Max Air توسط گروه طراحی نایک طراحی‌شده که بالاترین میزان ضربه‌گیری را فراهم می‌نماید. کفش‌های دارای تکنولوژی Max Air زیره میانی (midsole) نازک‌تر و بالشتک‌های بزرگ‌تری را دارا می‌باشند که این موضوع سبکی و راحتی بیشتری را به ارمغان میاورد.

مزایای استفاده از Max Air

  • وزن سبک‌تر کفش
  • Max Air جانشین زیره میانی سنگین کفش شده و بدون کاهش میزان عملکرد کفش، وزن نهایی سبک‌تری را برای کفش به همراه می‌آورد.
  • انعطاف‌پذیری بالا
  • ضربه‌گیری (آسیب نرسیدن به تاندون‌ها و مفاصل)
  • دوام بالا

از کفش‌های دارای این فنّاوری می‌توان Nike Air max tailwind 6 را نام برد.

تکنولوژی کفش نایک Nike Zoom

تکنولوژی Nike Zoom بخشی از تکنولوژی Nike Air Family هست که سبکی و مقاومت را به ارمغان می‌آورد. لایهٔ ضربه‌گیری و بالشتکی در تکنولوژی Nike Zoom بسیار نازک است، ازاین‌رو پای بازیکن به زمین نزدیک‌تر است و او در حرکات چند جهتی تسلط و سرعت بیشتری خواهد داشت. این تکنولوژی کفش نایک برای بازیکنان حرفه‌ای، بخصوص بازیکنان بسکتبال بسیار مهم است.

نحوه عملکرد Nike Zoom:

بعد از ضربه وارده، الیافِ از پیش کشیده شدهٔ درونِ محفظه هوا به‌سرعت شکل قبلی خود را به دست آورده که این موضوع باعث بالاترین میزان واکنش گرایی شده و میزان هوشیاری بازیکن نسبت به سطحی که بازی روی آن انجام می‌شود را افزایش می‌دهد.

Nike_Zoom_Air_Bag_تکنولوژی

 

تکنولوژی کفش نایک Flywire

تکنولوژی Flywire از رشته‌هایی تشکیل‌شده است که این رشته‌ها عملکردی یکسان با کابل‌های یک پل معلق را دارا می‌باشند. هدف از طراحی این رشته‌ها فراهم کردن پشتیبانی برای ورزشکاران هست. این رشته‌های مقاوم فلای وایر در قسمت بالا یا کناری کفش تعبیه‌شده و هدف از استفاده آن‌ها کاهش وزن کفش است.

به‌وسیله این تکنولوژی  سبک‌ترین کفش‌های نایک تولید می‌شود.

  

همچنین ببینید

تکنولوژی کفش های تنیس اسیکس

خرید کفش تنیس اسیکس تکنولوژی های به کار رفته در کفش های تنیس اسیکس Removable Sockliner …