خداحافظی ماریا شاراپووا از دنیای تنیس

خداحافظی ماریا شاراپووا از دنیای تنیس

تنیس‌باز شناخته‌شده روس و دارنده ۵ عنوان قهرمانی مسابقات گرند اسلم تنیس جهان از دنیای تنیس خداحافظی کرد.

ماریا شاراپووا ، تنیس‌باز شناخته‌شده روس و دارنده ۵ عنوان قهرمانی مسابقات گرند اسلم تنیس جهان از خداحافظی خود در سن ۳۲ سالگی از دنیای تنیس خبر داد.

شاراپووا در حال حاضر در رده بندی انجمن تنیس زنان در رتبه ۳۶۹ قرار دارد. پیش از این او گفته بود که از دنیای تنیس خداحافظی نمی‌کند و آن را ادامه خواهد داد.

ماریا شاراپووا در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۲ میلادی رتبه اول بین تنیس‌بازان زن دنیا را کسب کرد. او در سال ۲۰۰۸ میلادی با کنار زدن رقبایی مانند ژوستین آنه و آنا ایوانوویچ قهرمان اولین گرند اسلم سال یعنی مسابقات تنیس آزاد استرالیا شد.

شاراپووا كه در سال ٢٠١٦ تست دوپينگش مثبت اعلام شد، به مدت ١٥ ماه از فعاليت هاى تنيس محروم بود و از آن به بعد در سراشيبى قرار گرفت و در حال حاضر در رتبه ٣٦٩ WTA قرار داشت
شاراپووا روس، با جوايزى به ارزش بيشتر از ٣٨ ميليون دلار، در رده سوم بيشترين درآمد تاريخ ورزش تنيس توسط يك تنيسور بانو قرار دارد

همچنین ببینید

آیا رفتن به باشگاه تنیس با توجه به شیوع ویروس کرونا امن است ؟

شاید شنیدن اینکه قبل از شیوع #کرونا نیز ، گریپ راکت تنیس از نظر تراکم و انواع باکتری و ویروس در حد آلوده‌ترین سطوح روزمره مانند موس کامپیوتر ، صفحه موبایل و حتی محیط دستشویی شناخته میشد ، برایتان تأمل برانگیز باشد.