راهنمای انتخاب بهترین کفش تنیس

راهنمای انتخاب بهترین کفش تنیس

آیتم های انتخاب بهترین کفش تنیس :

کفش های مخصوص تنیس با طراحی خاص در قسمت کف برای ایجاد بیشترین سطح اصطکاک با زمین و برقراری تعادل بازیکن در حرکات تند و ایست و حرکت های ناگهانی ، شرایط مناسب برای بازیکن را در زمین های مختلف تنیس مانند هاردکورت یا زمین های خاکی و چمن ایجاد میکند. همچنین آیتم های دیگری چون بدنه بسیار بادوام از دیگر ویژگی های این کفش ها محسوب میشود تا در مقابل فشار های ناشی از استارت های ناگهانی و ساییدگی و خم شدگی ها مقاومت بالایی نشان دهد. سیستم های جریان ها و کفی های طراحی شده بر پایه علم روز و دیگر آیتم های مشابه نیز هر روز بر کارایی این کفش ها می افزاید.

ویژگی کفش های تنیس اختصاصی برای هر زمین :

زمین‌های تنیس هاردکورت : زمین‌های هاردکورت روی کفش های تنیس اثر متقابل دارند به همین علت در طراحی آن ها عدم ساییدگی در اولویت گزینه ها قرار گرفته است. ساختار آن‌ها به شکلی است که جذب شوک‌های حرکتی و برخورد های نرم را در اولویت قرار می‌دهد تا راحتی شما را در این سطوح تأمین کند.

زمین‌های  تنیس خاکی : زمین‌های خاکی بسیار نرم‌تر هستند و این یعنی کفش‌هایی با ساختار متفاوت. کفش‌های تنیس زمین‌های خاکی از رویه‌های مرکب، با الگوی خاصی که با رس مسدود و کند نمی‌شوند طراحی گشته، حالت ایده آلی برای لیز خوردن تأمین می‌کند و وزن سبک آن که اجازه سرعت بالا و افزایش قدرت مانور را امکان پذیر میکند.

زمین‌های تنیس چمن: مثل کفش‌های زمین‌های خاکی یک الگوی برآمده منحصربه‌فرد دارد که حرکات شما را بر روی چمنِ لیز بهبود می‌دهد. رویه این کفش‌ها از شبکه‌های ترکیبی ساخته‌شده است.

کفش های جنرال ( برای تمام زمین‌ها ) : امروزه بیشتر برندها، کفش‌های تنیس مناسب همه زمین‌ها را عرضه می‌کنند که قابل‌استفاده در هر سه نوع زمین هستند. اگر به دنبال کفش تخصصی برای تورنمنت حرفه ای در یک زمینِ به‌خصوص نیستید، این کفش‌های چندمنظوره بهترین انتخاب برای شما می باشند

در زیر نحوه انتخاب سایز درست کفش تنیس را متناسب با پای شما توضیح میدهیم :

در مرحله اول مطابق شکل زیر پای خود را روی کاغد سفیدی قرار دهید و خطی به موازات نوک شصت پا و همچنین پاشنه پا بکشید

در مرحله بعد مطابق شکل زیر فاصله محل قرار گیری نوک شصت پا تا انتهای پاشنه را با خط کش دقیقأ اندازه گیری و ثبت کنید

اکنون میتوانید در جدول زیر سایز متناسب با پای خود را انتخاب کنید :

برای مطالعه ویژگی های کلی یک کفش ورزشی مناسب روی عکس زیر کلیک کنید :

برای اطلاعات بیشتر و مشورت با بازیکنان تنیس حال حاضر لیگ های معتبر ایران در زمینه انتخاب بهترین لازم تنیس با تیم مشاورین آنلاین تنیس شاپ تماس حاصل فرمایید.

همچنین ببینید

تکنولوژی کفش های تنیس نایک

خرید کفش تنیس نایک تکنولوژی های به کار رفته در کفش های تنیس نایک تکنولوژی …