صعود نادال در روزی که یاد برایانت گرامی داشته شد

مرد شماره یک جهان در حالی به مرحله یک چهارم نهایی تنیس اپن استرالیا صعود کرد که حریفش نیک کریوس یاد و خاطره ستاره سابق بسکتبال را گرامی داشت.

مرحله یک هشتم نهایی تنیس اپن استرالیا بعد از ظهر دوشنبه با صعود رافائل نادال به پایان رسید. مرد شماره یک جهان در یک رقابت نزدیک توانست نیک کریوس را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد. تنیسور اسپانیایی در ست نخست ۶ بر ۳ پیروز شد اما ست دوم را با نتیجه مشابه واگذار کرد. در ست سوم رقابت نزدیک دو تنیسور دیده شد که در نهایت نادال ۷ بر ۶ برنده شد. این شرایط در ست چهارم نیز تکرار شد تا مرد شماره یک جهان در میان هشت تنیسور برتر نخستین گرند اسلم سال قرار بگیرد.

نکته قابل توجه این دیدار ورود کریوس با پیراهن کوبی برایانت به زمین مسابقه بود. او به یاد ستاره سابق بسکتبال NBA که یکشنبه شب جان خود را در یک سانحه هوایی از دست داد با پیراهنش به میدان رفت. کریوس پس از گرم کردن لباس اصلی خود برای رقابت با نادال بر تن کرد.

پیش از این دیدار دنیل مدودف به مصاف استن واورینکا رفت و ۳ بر ۲ شکست خورد. مرد شماره چهار جهان در ست نخست ۶ بر ۲ شکست خورد اما در ادامه توانست دو ست پیاپی را با نتایج ۶ بر ۲ و ۶ بر ۴ به نفع خود به پایان برساند. واورینکا در ست چهارم جبران کرد و ۷ بر ۶ پیروز شد. تنیسور سوییسی در ادامه ۶ بر ۲ حریف روس خود را شکست داد تا به یک چهارم نهایی صعود کند.

در دیگر بازی دومینیک تیم به مصاف گائل مونفیس رفت و ۳ بر صفر پیروز شد. الکساندر زورف برابر آندری روبیلف قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر صفر حریفش را شکست داد.

در بخش بانوان سیمونا هالپ به مصاف الیس مرتنس رفت و ۲ بر صفر پیروز شد. بانوی شماره چهار جهان هر دو ست را با نتایج ۶ بر ۴ به نفع خود پایان داد.

گاربینیه موگوروسا، آنت کونتاویت، آناستازیا پاولیوچنکوا هم با شکست حریفانشان به دور بعد صعود کردند.

رافائل نادال پس از شکست نیک کریوس ، هنگام مصاحبه با جان مک‌انرو به نشانه احترام به کوبی برایانت کلاه تیم لس‌انجلس لیکرز را به سر گذاشت و در مورد او گفت:

«چه می‌توانم بگویم؟ صبح وقتی بیدار شدم با این خبر مواجه شدم. او یکی از بزرگترین ورزشکاران تاریخ بود.»

 

منبع : ایسنا

همچنین ببینید

ویمبلدون کرونا گرفت !

مهم‌ترین و قدیمی‌ترین گرند اسلم دنیای تنیس که آخرین بار سال ۱۹۴۵ به خاطر جنگ جهانی دوم لغو شده بود ، این بار قربانی ویروس کرونا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *