طوفان روسی ، تنیس سینسیناتی را در نوردید

پخش ویدیو

در نیمه نهایی مسابقات مسترز سینسیناتی ۲۰۱۹  دنیل مدودف در حالی که ست اول را با نتیجه ۶-۳ به نواک جوکوویچ واگذار کرده بود با این حال جوان روس ناامید نشد و در حالی که همه منتظر پیروزی جوکوویچ در ست دوم نیز بودند، او با یک بریک غافلگیرکننده به بازی برگشت و با حساب ۳-۶ در ست دوم به برتری رسید.

ست سرنوشت ساز این دیدار با برتری همه جانبه مدودف همراه بود. او خیلی زود سرویس صربیناتور را بریک کرد و در گیم سرنوشت ساز بازی نیز با تکرار آن، در مجموع موفق شد با حساب ۲-۱ نواک جوکوویچ، قهرمان سال گذشته مسترز سینسیناتی را کنار بزند. مدودف در مسابقات مونته کارلو امسال نیز موفق شده بود با نتیجه ۲-۱ از سد جوکوویچ بگذرد.
این سومین فینال مدودف در سه هفته اخیر به حساب می‌آید. (واشینگتن، مونتریال، سینسیناتی) 

این در حالی است که آندره روبلف، دیگر جوان روس نیز موفق شده بود راجر فدرر را حذف کند. دنیل مدودف و داوید گوفن فینال مسترز سینسیناتی ۲۰۱۹ را برگزار خواهند کرد.

مختصری از زندگینامه دنیل مدودف

زندگی نامه

دنیل مدودف ۲۳ ساله متولد  February 1996 یک بازیکن اهل کشور روسیه است.

دنیل مدودف تنیس را از شش سالگی آغاز کرد و موفق شد در رده‌ی نوجوانان به رتبه‌ی ۱۳ جهان دست یابد. او اوغات فراغت خود را با پلی‌استیشن می‌گذراند و به ورزش فوتبال علاقه‌مند است. بازیکنان مورد علاقه‌ی او، روبرت لواندوفسکی و داوید آلابا هستند و تیم باشگاهی بایرن‌ مونیخ آلمان، انتخاب اول اوست.

سبک بازی

سبک بازی مدودف هجومی است و با حمله‌ی توام با چاشنی دقت، حریف را تحت فشار قرار می‌دهد و به سختی در رالی پا پس می‌کشد. هم‌چنین، با ریترن‌های بسیار خوب و هجومی، کار حریفان را در گیم‌هایی که زننده‌ی سرویس هستند، دشوار می‌کند. با این‌که سطح زمین مورد علاقه‌ی مدودف چمن است، در زمین‌های دیگر نیز توانایی‌های قابل قبولی دارد. این بازیکن راست دست، بک‌هند را با دو دست می‌زند و جنگندگی‌اش در مواقعی که از حریف عقب می‌افتد، مثال‌زدنی است.

همچنین ببینید

ویمبلدون کرونا گرفت !

مهم‌ترین و قدیمی‌ترین گرند اسلم دنیای تنیس که آخرین بار سال ۱۹۴۵ به خاطر جنگ جهانی دوم لغو شده بود ، این بار قربانی ویروس کرونا شد.