فدراسیون بین المللی تنیس ITF

 

ITF  مخفف کلمات International Tennis Federation به معنای فدراسیون بین المللی تنیس آست که در سال ۱۹۱۱  در پاریس با نام ILTF مخفف کلمات International Lawn Tennis Federation به رسمیت شناخته شد و مقرر شد که مقر اصلی این فدراسیون در سوییس ( جایی دور از فرانسه ) باشد . البته جنگ جهانی اول موجب شد که این فدراسیون برای ۸ سال تعطیل باشد و فعالیت های خود که سیری مثبت و خوب را طی میکرد بالاجبار تا سال ۱۹۱۹ متوقف بماند و از آن سال تا کنون این فدراسیون به فعالیت ها خود تا کنون ادامه داده است .
این فدراسیون در سال ۱۹۲۴ رسما سازماندهی و کنترل بازی های تنیس در سراسر جهان را برعهده گرفت . و در سال ۱۹۷۷ کلمه Lawn از اسم آن حذف شد و به نام فعلی خود تغییر پیدا کرد ، این تغییر نام با تغییرات و نو آوری در این رشته ورزشی همراه بود .

 کشور های عضو ITF 

روز های اولی که این فدراسیون در پاریس آغاز به کار کرد تنها ۱۳ کشور ( استرالیا و نیوزیلند ، فرانسه ، اسپانیا ، بریتانیای کبیر ، اتریش ، آفریقای جنوبی ، دانمارک ، سوییس ، روسیه ، هلند ، بلژیک ، سوئد ، آلمان ) در جلسات این فدراسیون عضو بودند اما اکنون بیش از ۱۴۰ کشور عضو این فدراسیون بزرگ ورزشی هستند .

 

 برنامه های ITF 

هر ساله نشست هایی در مقر این فدراسیون با حضور نمایندگان تمامی کشورهای عضو ITF برگزار میگردد که در این نشست ها قوانین و مقررات بررسی میشوند .
هر چند وقت یک مرتبه بهترین تنیسور های زن و مرد جهان از طرف ITF معرفی میشوند که اکنون در رنکینگ ITF بهترین تنیسور حال حاضر جهان راجر فدرر ، تنیسور مرد سوییسی میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *