فینال ویمبلدون ۲۰۱۹ میان فدرر و جوکوویچ طولانی ترین فینال این گرند اسلم بود اما…

جزء ۱۰۰ عکس برتر جهان ورزش

فینال ویمبلدون ۲۰۱۹ میان فدرر و جوکوویچ طولانی ترین فینال این گرند اسلم بود اما این مسابقه هنوز با عجیب ترین فینال یک گرنداسلم فاصله دارد.

در سال ۲۰۱۲ و در فینال اوپن استرالیا یکی از عجیب ترین رقابت های ورزشی شکل گرفت. رافائل نادال اسپانیایی و نواک جوکوویچ صربستانی در فینال تنیس اوپن استرالیا در شهر ملبورن به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری ۳ بر ۲ مرد صربستانی همراه شد اما بیش از آن که قهرمانی جوکوویچ در یادها بماند شرایط ویژه این بازی در تاریخ باقی مانده است.

یکی از طولانی ترین رقابت های ورزشی در فینال یو اس اوپن استرالیا انجام شد.

مسابقه این دو تنیسور مطرح جهان ۵ ساعت و ۵۳ دقیقه طول کشید تا طولانی ترین فینال تاریخ تمام گرند اسلم ها نام بگیرد. هم چنین این فینال در تاریخ ورزش هم کم سابقه بود و نامش در کنار دیگر عجایب ورزشی ثبت شد.

این مسابقه به اندازه ای به طول انجامید که نواک جوکوویچ در میانه میدان مجبور شد لباس های خود را عوض کند.

یکی از لحظات ماندگار تاریخ ورزش در مراسم اهدای کاپ قهرمانی شکل گرفت. در حالی که مسئولان برگزاری در حال سخنرانی بودند نادال و جوکوویچ توانی برای ایستادن نداشتند و بعد از چند دقیقه برای آن ها صندلی آوردند تا بنشینند در حالی که در این مواقع تنیسور ها کنار تور می ایستند تا نامشان صدا زده شود.

زمانی که این دو تنیسور نشستند دادن بطری آب از سوی نوله به نادال هم مورد توجه قرار گرفت و عکس این اتفاق در میان ۱۰۰ عکس برتر جهان ورزش قرار گرفت.

همچنین ببینید

ویمبلدون کرونا گرفت !

مهم‌ترین و قدیمی‌ترین گرند اسلم دنیای تنیس که آخرین بار سال ۱۹۴۵ به خاطر جنگ جهانی دوم لغو شده بود ، این بار قربانی ویروس کرونا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *