ویمبلدون کرونا گرفت !

لغو مسابقات تنیس ویمبلدون

مهم‌ترین و قدیمی‌ترین گرند اسلم دنیای تنیس که آخرین بار سال ۱۹۴۵ به دلیل درگرفتن جنگ جهانی دوم برگزار نشده بود، این بار قربانی ویروس کرونا شد. ویمبلدون ۲۰۲۰ دومین رقابت مهم دنیای ورزش پس از المپیک ۲۰۲۰ توکیو است که برای حفظ سلامتی ورزشکاران لغو و به زمانی دیگر موکول می‌شود.

در ۱۳۳ دوره گذشته مسابقات تنیس ویمبلدون فقط دو جنگ جهانی اول و دوم توانسته بودند در برگزار شدن آن وقفه بیندازند و امسال این بار سنگین را ویروس کرونا به دوش کشید. به این ترتیب، بزرگان تنیس دنیا برای حضور روی زمین‌های چمن ویمبلدون باید یک سال منتظر بمانند. ویمبلدون ۲۰۲۱ بین روزهای ۲۸ ژوئن تا ۱۱ ژوییه در لندن برگزار خواهد شد. سیمونا هالپ و نوواک جوکوویچ قهرمانان زنان و مردان سال ۲۰۱۹ بودند و کسانی که بلیت‌های امسال را خریده بودند، پول خود را پس می‌گیرند.

پیش از این رقابت‌های تنیس رولان گاروس ۲۰۲۰ با چند ماه تاخیر به اواخر تابستان منتقل شده بود و مقام‌های مسئول تنیس اوپن آمریکا زمین اصلی را به شکل موقت به یک نقاهتگاه ۳۵۰ تختی تبدیل کرده‌اند.

همچنین ببینید

آیا رفتن به باشگاه تنیس با توجه به شیوع ویروس کرونا امن است ؟

شاید شنیدن اینکه قبل از شیوع #کرونا نیز ، گریپ راکت تنیس از نظر تراکم و انواع باکتری و ویروس در حد آلوده‌ترین سطوح روزمره مانند موس کامپیوتر ، صفحه موبایل و حتی محیط دستشویی شناخته میشد ، برایتان تأمل برانگیز باشد.