مسابقات تنیس مسترز ۱۰۰۰ امتیازی ایندین ولز – BNP Paribas Open

مسابقات تنیس ۱۰۰۰ امتیازی مسترز ایندین ولز

تاریخچه:

مسابقات تنیس آزاد ایندین ولز از سال ۱۹۷۴ همه ساله به عنوان اولین سری مسابقات مسترز سال دنیا در ایندین ویلز کالیفورنیای ایالات متحده برگزار میشود. این سری مسابقات که از نام سری آن نیز مشخص میان ستارگان دنیای تنیس مردان و زنان برگذار میشود و به گونه ای از آن استقبال میشود که اکثرا آن را با گرند اسلم های ۴گانه تنیس مقایسه میکنند!!
امتیاز این مسابقات که همه ساله در اویل ماه مارچ برگذار میشود در سال ۲۰۰۹ به لری الیسون ملیاردر امریکایی فروخته شد و تا هم اکنون که شما مشغول مطالعه این مطلب هستید این میلیاردر مالکیت آن را در اختیار دارد ! این مسابقات در سالن های سقف باز و در زمین های سخت یا به اصطلاح هارد کورت برگذار میشود ! لازم به ذکر است این مسابقات و مسابقات مسترز میامی که پس از این مسابقات برگزار میشوند غیر از گرند اسلم ها تنها مسابقاتی از سال هستند که مدت برگزاریشان بیشتر از ۱۰ روز است! و مطلب تعجب بر انگیز تر اینکه در سال گذشته جمعیتی بالغ بر ۳۴۸ هزار نفر برای این مسابقات به این شهر آمده و ۳۵۰ رسانه رسمی پوشش آنرا بر عهده داشتند.

مسابقات مسترز ایندین ولز اولین تورنومنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی در سال

مسابقات تنیس ایندین ولز که اولین تورنمنت مسترز از مسترزهای نه‌گانه تنیس است، هر ساله در ماه مارس در قلب صحراهای داغ ایالت کالیفرنیای جنوبی برگزار می‌‌گردد. این مسابقات که با نام تجاری BNP Paribas Open نیز شناخته می‌شود، از حیث شکوه و عظمت با رقابت‌های گرند اسلم برابری می‌کند.

مالکیت این مسابقات در اختیار لری الیسون، میلیاردر آمریکایی و مدیر و موسس شرکت معظم نرم‌افزاری اوراکل قرار دارد که در سال ۲۰۰۹ اقدام به خرید مجموعه تنیس ایندین ولز کرد.
تورنمنت ایندین ولز در شش رده مختلف شامل انفرادی مردان، انفرادی زنان، دونفره مردان و دونفره زنان انجام می‌شود. این مسابقات در بخش زنان در دسته Premier Mandatory (با ۱۰۰۰ امتیاز) و در بخش مردان در رده مسترز ۱۰۰۰ امتیازی قرار داد. بازیکنان حاضر در رقابت‌های ایندین ولز در جدولی ۱۲۸ خانه‌ای (با حضور ۹۶ بازیکن + ۳۲ استراحت) و طی ۱۰ روز با یکدیگر به رقابت‌ می‌پردازند که از این حیث این تورنمنت بیشتر به رقابت‌های گرند اسلم شباهت دارد با این تفاوت که ۳۲ سید نخست در دور اول استراحت می‌کنند. مسابقات مسترز مایمی که بعد از ایندین ولز برگزار می‌شود نیز این چنین است.

تقسیم امتیازات و جوایز نقدی مسابقات ایندین ولز

جوایز نقدی این تورنمنت

رکوردها

در بخش مردان مسابقات مسترز ایندین ولز، راجر فدرر و نواک جوکوویچ با پنج عنوان، رکورد بیشترین تعداد قهرمانی را در دست دارند.

دیگر رکوردها:

رکوردهای بخش زنان

بیشترین قهرمانی: ویکتوریا آزارنکا، ماریا شاراپووا، دنیلا هانتوکووا، کیم کلایسترز، سرینا ویلیامز، لیندزی دونپورت، اشتفی گراف، مری جو فرناندز، مارتینا ناوراتیلووا هر کدام با ۲ قهرمانی

دیگر رکوردها:

  • بیشترین حضور در فینال: لیندزی دونپورت (۶ حضور)
  • قهرمانی پیاپی: مارتینا ناوراتیلووا (۲ قهرمانی)
  • بیشترین حضور متوالی در فینال: لیندزی دونپورت (۳ حضور)
  • بیشترین پیروزی پیاپی: مارتینا ناوراتیلووا (۱۰ پیروزی)

همچنین ببینید

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه Roland Garros

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه ” گرنداسلم رولان گاروس ، تنیس در مهد رنسانس …