مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی ریو برزیل

مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی ریو برزیل

این هفته از روز ۱۷ لغایت ۲۳ ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد برگزاری هفتمین دوره مسابقات  ATP 500 تنیس ریو دو ژانیرو برزیل با عنوان Rio Open بر روی زمین‌های خاک رس روباز مجموعه ورزشی Jockey Club Brasileiro واقع در شهر Rio de Janeiro کشور Brazil در قاره امریکای جنوبی خواهیم بود.

مبلغ جایزه نقدی این تورنمنت که یکی از چند تورنمنت موسوم به Latin America’s Golden Swing در قاره امریکای جنوبی‌ست، به میزان ۱,۷۵۹,۹۰۵ دلار امریکا می‌باشد که سهم قهرمان بخش انفرادی از آن $۳۵۵,۵۳۰ دلار به همراه ۵۰۰ امتیاز و نایب قهرمان $۱۷۸,۴۵۵ دلار به همراه ۳۰۰ امتیاز است. 

ورزشگاه اصلی Jockey Club Brasileiro

مسابقات Rio Open در هشت کورت مختلف مجموعه ورزشی Jockey Club Brasileiro در حالی برگزار می‌شود که استادیوم اصلی محل برگزاری بازی‌ها، تعداد ۶,۲۰۰ نفر ظرفیت پذیرش تماشاگران را داراست و به صورت اختصاصی برای این تورنمنت تنیس بنا نهاده شده است.

ریو دو ژانیرو در طول سال ۲۰۱۴ میلادی در کانون توجهات قرار داشت. این شهر نه تنها برای نخستین بار در ماه فوریه میزبان مسابقات تنیس شد، بلکه کارناوال و جشنواره بزرگ برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال FIFA World Cup در فاصله‌ی چند ماهه مسابقات تنیس، دیدگان را بیش از پیش معطوف کشور برزیل کرد.

حضور رافائل نادال برترین تنیس‌باز جدول رده‌بندی جهانی و داوید فرر به عنوان بهترین تنیس‌بازان کشور اسپانیا در سال افتتاح این مسابقات، غنایی ویژه به تورنمنت Rio Open در نخستین دوره برگزاری آن بخشید.

جدول قهرمانان مسابقات تکنفره مردان ازسال ۲۰۱۴

سالقهرماننایب قهرماننتیجه
۲۰۱۴Spain Rafael NadalUkraine Alexandr Dolgopolov6–۳, ۷–۶(۷–۳)
۲۰۱۵Spain David FerrerItaly Fabio Fognini6–۲, ۶–۳
۲۰۱۶Uruguay Pablo CuevasArgentina Guido Pella6–۴, ۶–۷(۵–۷), ۶–۴
۲۰۱۷Austria Dominic ThiemSpain Pablo Carreño Busta7–۵, ۶–۴
۲۰۱۸Argentina Diego SchwartzmanSpain Fernando Verdasco6–۲, ۶–۳
۲۰۱۹Serbia Laslo ĐereCanada Félix Auger-Aliassime6–۳, ۷–۵

همچنین ببینید

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه Roland Garros

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه ” گرنداسلم رولان گاروس ، تنیس در مهد رنسانس …