مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی دبی

مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی دوبی ، تنیس در سرزمین عجایب

 
مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی دوبی Duty Free از سال ١٩٩٣ در اواخر ماه فوریه در دبی یکی از شهر های ایالات متحده عربی انجام میشود. این مسابقات به دلیل هزینه زیادی که اسپانسر ها و دولت های عربی در طی آن انجام میدهند برای ستاره های تنیس جذاب شده و دارای جوایز ارزنده مالی نیز میباشد. و از طرفی این مسابقات سالیانه توسط شیخ محمد بن رشید المکتوم حمایت مالی میشود.( شیخ محمد رشید معاون پادشاه امارات و قانون گذار شهر دبی است).
 

پیشینه

 
این مسابقات در هنگام آغاز دارای ٢۵٠ امتیاز Atp بودند اما سال ٢٠٠١ با ارتقاع مقام به ۵٠٠ امتیاز Atp توانست توجه ستارگانی چون راجر فدرر  و آندره آغاسی و … را جلب کند . لازم به ذکر است در مسابقات که در سال ٢٠١٧ انجام شد امیر والا معدنچی ستاره تنیس ایران نیز حضور داشت . دوره ٢٠١٧ این مسابقات با قهرمانی اندی ماری به پایان رسید.

محل برگزاری مسابقات

استادیوم ۵۰۰۰ نفری تنیس دبی در فوریه ۱۹۹۶ توسط عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم  معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی به طور رسمی افتتاح شد و سپس بعدها نام آن به استادیوم تنیس آزاد دبی (Dubai Duty Free Tennis) تغییر نام پیدا کرد.

اطلاعاتی درباره مسابقات ۲۰۲۰

این مسابقات از دوشنبه ۱۷ فوریه با مسابقه WTA Premier بانوان آغاز می شود.

فینال این مسابقات روز شنبه ۲۳ فوریه و مسابقه ATP مردان از دوشنبه ۲۴ فوریه آغاز و فینال آن هم روز شنبه ۲۹ فوریه خواهد بود.

این مسابقات از سال ۱۹۹۳ شروع شده که در آن کارل نواچک برنده جایزه این مسابقات شد

اولین برنده زن این مسابقه، مارتینا هینگیس بود که در سال ۲۰۰۱ برنده این جایزه شد.

امسال تمام نگاه‌ها به سوفیا کنین قهرمانی استرالیایی است که به دبی آمده است. او برنده عنوان اول در مسابقات Grand Slam  بود و هم اکنون رتبه ۷ جهانی را دارا می باشد در حالی که پارسال او رتبه ۳۷ جهانی را داشت.

 

همچنین ببینید

مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی ریو برزیل

مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی ریو برزیل

این هفته از روز ۱۷ لغایت ۲۳ ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد برگزاری هفتمین …