مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد آمریکا – US OPEN

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد آمریکا

محصولات تنیس مرتبط با US OPEN

” US OPEN ، یک تورنومنت تنیس کاملا آمریکایی ”

تنیس آزاد آمریکا با نام سابق قهرمانی تنیس آزاد ایالات متحده، نام یک تورنمنت تنیس و مدل جدیدی از قدیمی‌ترین رقابت تنیس در جهان به همراه قهرمانی ملی آمریکا (برای انفرادی مردان) است که نخستین بار در سال ۱۸۸۱ میلادی برگزار شد. از سال ۱۹۸۷، چهارمین و آخرین رقابت گرنداسلم (جایزه بزرگ)سال در تقویم میلادی است.این رقابت هرساله در اوت و سپتامبر در مدت‌زمان دوهفته‌ای برگزار می‌شود .

تفاوت مهم رقابت‌های آزاد آمریکا در ست آخر مسابقه است. سه گرنداسلم دیگر، ست پنجم برای مردان و ست سوم برای زنان تا زمانی که یک ورزشکار با اختلاف دو گیم برنده شود ادامه می‌یابد اما در آزاد آمریکا، مانند سایر ست‌ها، رقابت با تای-بریک (Tie-Break) پایان می‌پذیرد. این مسابقات در قسمت مردان نخستین بار در سال ۱۸۸۱ (میلادی) و برای زنان در سال۱۸۸۷ (میلادی) آغاز گشته است.

ورزشگاه قدیمی مسابقات تنیس آزاد آمریکا

محصولات تنیس مرتبط با US OPEN

تاریخچه

این مسابقات از سال ۱۸۸۱ تا سال ۱۹۷۴ روی زمین چمن برگزار می شد. اولین قهرمان این مسابقات ریچارد سیرز است که برای هفت دوره متوالی در بخش مردان به قهرمانی رسید.  این مسابقات در طول حیات خود مخصوصا در سال های نخست شاهد حواشی زیادی بوده است اما از سال ۱۹۲۴ این مسابقات رنگ و بویی حرفه ای گرفت.ورژن قدیمی یو اس اوپن که این تورنمنت از آن سرچشمه گرفته است یو اس نشیونال چمپیون نام داشت و در ابتدا تنها مختص به مردان بو اما از سال ۱۸۸۷ مساباقت زنان نیز راه افتاد. در سال ۱۹۶۸ این مسابقات به فضای باز برده شد و مسابقات کاملا حرفه ای شد. در آن سال ۹۶ مرد و ۶۳ زن در مسابقات شرکت کردند و جایزه در مجموع ۱۰۰ هزار دلار بود.در سال ۱۹۷۳ یو اس اوپن به اولین گرند اسلمی تبدیل شد که به زنان و مردان در بخش انفرادی جوایزی یکسان می داد. در سال ۱۹۷۴ مسابقات به ورزشگاه دیگری برده شد و مسابقات به مدت ۴ سال روی زمین خاک رس برگزار شد.از سال ۱۹۷۸ نیز مسابقات به هارد کورت منتقل شده است.

زمین ها

ورزشگاه اصلی به نام آرتور اَش استادیوم است و۲۳۷۷۱ نفر ظرفیت دارد. این ورزشگاه در سال ۱۹۹۷ افتتاح شده است. سقف متحرک این ورزشگاه نیز آماده است در مسابقات از آن استفاده خواهد شد. دیگر ورزشگاه بزرگ این تورنمنت نیو آرسمترانگ است که در سال ۱۹۷۸ افتتاح شده است تا سال ۱۹۹۶ ورزشگاه اصلی این مسابقات بوده است. دیگر ورزشگاه بزرگ این تورنمنت نیز ۶ هزار نفر ظرفیت دارد که اولد گرنداستند نام دارد. یک زمین دیگر به نام گرن استند هم به تازگی ساخته شده است. غیر از ۴ ورزشگاه بزرگ. ۱۷ کورت دیگر برای برگزاری مسابقات در نظر گرفته شده است.لازم به ذکر است سقف ورزشگاه اصلی تنها در صورت بدی آب و هوا بسته خواهد شد و برای گرمی هوا آن بسته نخواهد شد.

استادیوم آرتور اَش

محصولات تنیس مرتبط با US OPEN

قهرمانان ۵ دوره گذشته

مردان سال
نوواک جوکوویچ ۲۰۱۸
رافال نادال ۲۰۱۷
استن واورینکا ۲۰۱۶
نوواک جوکوویچ ۲۰۱۵
مارین چیلیچ ۲۰۱۴

همچنین ببینید

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه Roland Garros

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه ” گرنداسلم رولان گاروس ، تنیس در مهد رنسانس …