همه چیز در مورد گرند اسلم های تنیس – Grand Slams

گرند اسلم های تنیس

گرند اسلم ها که بزرگ ترین ها نیز نامیده میشوند در واقع متشکل از چهار تورنومنت اصلی و مهم تنیس هستند که عبارتند از:
مسابقات آزاد استرالیا ، مسابقات تنیس آزاد فرانسه (رولان گاروس ) ،گرند اسلم ویمبلدون و مسابقات آزاد ایالات متحده ؛ تنیسور های مطرح جهان دراین مسابقات به رقابت با یکدیگر میپردازند.

گرند اسلم ها تاثیر زیادی در جا به جایی رنک دارند و عمده ی آنها دارای جوایزی با ارزش مادی بسیار بالا ، تماشاچی زیاد و پشتیبانی رسانه ای بالا هستند.

دوره مسابقاتی که با نام گرند اسلم شناخته میشوند با مسابقات اوپن استرالیا در اواسط ماه ژانویه (اوایل بهمن ماه) آغاز و با مسابقات آزاد ایالات متحده که در اوخر ماه آگوست و اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریور ماه) به پایان میرسد.

گرند اسلم های تنیس

مسابقات گرند اسلم تنیس ویمبلدون

قدیمی ترین تورنومنت رسمی تنیس در جهان با قدمتی ۱۴۰ ساله است که اولین دوره برگزاری آن به سال ۱۸۷۷ باز میگردد که در آن زمان بین باشگاه های تنیس انگلستان برگزار شد.ادامه…

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد استرالیا

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد استرالیا یکی از چهار سری مسابقات مهم تنیس ( گرند اسلم های تنیس ) به شمار میرود که هر ساله اواخر ماه ژانویه ( اواخر دی – اوایل بهمن ) در ملبورن استرالیا برگزار میشود.ادامه…

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد آمریکا

تنیس آزاد آمریکا با نام سابق قهرمانی تنیس آزاد ایالات متحده، نام یک تورنمنت تنیس و مدل جدیدی از قدیمی‌ترین رقابت تنیس در جهان به همراه قهرمانی ملی آمریکا (برای انفرادی مردان) است که نخستین بار در سال ۱۸۸۱ میلادی برگزار شد.ادامه…

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه

مسابقات تنیس آزاد فرانسه که به فرنچ اوپن و رولان گاروس هم مشهور است، از برجسته‌ترین مسابقات قهرمانی تنیس جهان و یکی از چهار رویداد بزرگ گرنداسلم (Grand slam) در جهان است ادامه…

کی و کجا ؟

تمام گرند اسلم های تنیس در طی دوره زمانی دو هفته ای برگزار میشوند.

گرند اسلم های استرالیا و ایالات متحده در کورت هایی از جنس کفپوش ،گرند اسلم فرانسه در کورت رسی و گرند اسلم ویمبلدون در کورت های چمنی برگزار میشوند .

در بین گرند اسلم ها ،گرند اسلم ویمبلدون قدیمی ترین آنهاست و اولین دوره برگذاری آن به سال ۱۸۷۷ برمیگردد. پس از این گرند اسلم گرند اسلم آمریکا دارای سن بیشتر نسبت به بقیه است و اولین دوره ی آن در سال ۱۸۸۱ برگزار شد و پس از این ها دو گرند اسلم فرانسه و استرالیا که به ترتیب اولین ادوار برگزاری آنها به سال های ۱۸۹۱ و ۱۹۰۵ بازمیگردد به وجود آمدند.

رها کردن گرند اسلم ها به خصوص گرند اسلم استرالیا به خاطر دوری مکان ، وقت برگزاری نامناسب (برگزاری در حدود مراسم کریسمس) و جایزه ی مالی کم تا سال ۱۹۸۲ امری غیر عادی نبود.

گرند اسلم ها برای برنده های ۵ رشته اصلی خود جوایز بسیار بالایی دارد. این رشته ها عبارتند از : تک نفره مردان و زنان ،دوبل مردان و زنان و دوبل مختلط مردان و زنان است.

جالب است که بدانید ریشه کلمه گرند اسلم از قانونی در یک بازی کارتی خانوادگی و نام زمینی در بازی گلف آمده.

همچنین ببینید

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه Roland Garros

مسابقات گرند اسلم تنیس آزاد فرانسه ” گرنداسلم رولان گاروس ، تنیس در مهد رنسانس …