کاپیتان‌های ۲۴ تیم حاضر در ATP Cup مشخص شدند

نام‌های شناخته شده‌ای به عنوان کاپیتان در بین ۲۴ تیم شرکت کننده در مسابقات ATP Cup حضور خواهند داشت. لیتون هیوئیت یکی از این اسامی بزرگ بر روی نیمکت تیم ملی تنیس استرالیا است.

لیتون هیوئیت مرد شمارۀ یک سابق تنیس دنیا که هم‌اکنون ۳۸ سالگی خود را پشت سر می‌گذارد، به جمع اساطیری جهان تنیس اضافه شد که به عنوان کاپیتان در کنار تیم‌های ملی خود در رویداد ATP Cup حاضر خواهند بود. هیوئیت که یکی از افسانه‌های تنیس استرالیا قلمداد می‌گردد، عناوین و افتخارات زیادی را در این رشتۀ ورزشی به دست آورده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دو قهرمانی در گرند اسلم‌های یو اس اوپن در سال ۲۰۰۱ و ویمبلدون در سال ۲۰۰۲ اشاره کرد.

به غیر از استرالیا، دیگر تیم‌های شرکت کننده در نخستین رویداد ATP Cup هم دارای نام‌های بزرگی به عنوان کاپیتان برروی نیمکت خود هستند. بوریس بکر، مرد شمارۀ یک سابق دنیا و قهرمان شش دورۀ گرند اسلم‌ها را می‌توانیم به عنوان کاپیتان آلمان‌ها در این تورنمنت ببینیم. آلمان و استرالیا به همراه یونان و کانادا تیم‌های حاضر در گروه ششم یا F را تشکیل خواهند داد. گروهی که با حضور تنیسورهای سرشناسی چون نیک کیریوس، الکساندر زورف، استفانوس تسیتسیپاس و فلیکس اوژه الیاسیم، گروه جذاب و البته مرگباری را شکل داده است. مارات سافین از دیگر چهره‌های سرشناس این رقابت‌ها قلمداد می‌گردد. تنیسور افسانه‌ای روس‌ها که در سال ۲۰۰۰ به مقام قهرمانی یو اس اوپن رسید و در سال ۲۰۰۵ و یکصدمین دورۀ برگزاری رقابت‌های اوپن استرالیا موفق به کسب عنوان نخست این بازی‌ها گردید. او به عنوان کاپیتان بر روی نیمکت تیم ملی روسیه خواهد نشست و ستاره‌هایی چون دنیل مدودف و کارن خاچانوف را هدایت خواهد کرد. 

توماس موستر که او هم از شماره یک‌های سابق دنیای تنیس قلمداد می‌شود به عنوان کاپیتان اتریش در این مسابقات حاضر خواهد شد. حضور تیم هِنمن سرشناس که بسیاری او را احیا کنندۀ تنیس انگلستان و بریتانیا در دهۀ ۹۰ میلادی می‌دانند نیز از نکات قابل توجه این رویداد خواهد بود. هنمن به عنوان کاپیتان برروی نیمکت بریتانیا می‌نشیند و هدایت بازیکنانی چون اندی و جیمی ماری و همچنین دن ایوانز «تنیسور شمارۀ یک فعلی بریتانیا» را برعهده خواهد داشت. 

در بخش پایانی، توجه شما را به اسامی ۲۴ کاپیتان حاضر در این رقابت‌ها جلب می‌کنیم.

گروه A

صربستان: نناد زیمونجیچ
فرانسه: ژیل سیمون
آفریقای جنوبی: جِف کوئتز
شیلی: پاول کاپدویلا

گروه B

اسپانیا: فرانسیسکو رویگ
ژاپن: ساتوشی یابوشی
گرجستان: دیوید کورناتزه
اروگوئه: فیلیپ ماسیو

گروه C

بلژیک: استیو دارسیس
بریتانیا: تیم هنمن
بلغارستان: گریگور دیمیتروف
مولداوی: ولادمیر آلبوت

گروه D

روسیه: مارات سافین
ایتالیا: وینچنزو سانتوپادره
آمریکا: دیوید مک‌فرسون
نروژ: کریستین روود

گروه E

اتریش: توماس موستر
کرواسی: لوکا کوتانجاچ
آرژانتین: گاستون گائودیو
لهستان: مارسین ماتکووسکی

گروه F

آلمان: بوریس بکر
یونان: آپوستولوس تسیتسیپاس
کانادا: آدریانو فوریوا
استرالیا: لیتون هیوئیت

همچنین ببینید

ویمبلدون کرونا گرفت !

مهم‌ترین و قدیمی‌ترین گرند اسلم دنیای تنیس که آخرین بار سال ۱۹۴۵ به خاطر جنگ جهانی دوم لغو شده بود ، این بار قربانی ویروس کرونا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *