۵ ورزشگاه تنیس برتر در جهان

۱- ورزشگاه تنیس مرکزی، باشگاه ال انگلند

زمین مرکزی باشگاه ال انگلند میزبان مسابقات قهرمانی است و برخی از مسابقات ورزشی در آن برگزار می شود.

این استادیوم که بخشی از باشگاه تنیس و محل برگزاری مسابقات تنیس ویمبلدون، یعنی سومین گراند اسلم از چهار گراند اسلم در تقویم سالیانه بشمار می رود ، در سال ۱۹۲۲ ساخته شده است و از آن زمان تاکنون، محل اصلی برگزاری مسابقات فینال سالیانه و برخی از بهترین مسابقات در طول تاریخ بوده است. با اینکه این مجموعه، یکی از بزرگترین استادیوم های تنیس در جهان بشمار نمی رود، با این وجود، صحبت های بسیاری در مورد جایگاه آن در ورزش همچنان باقی است. این ورزشگاه در طی سالیان متحمل تغییرات بسیاری شده است و در حال حاضر، یک چمن ضد آب با قابلیت جمع شدن جهت جلوگیری از بروز تاخیر در مسابقات، بواسطه ی ریزش باران ( که یک ویژگی عادی است)، در آن ساخته شده است. 

۲- ورزشگاه آرتور اش

ورزشگاه آرتور اش یک ورزشگاه مخصوص تنیس در شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا است.این ورزشگاه در سال ۱۹۹۷ ساخته شده و میزبان مسابقات تنیس آزاد آمریکا می‌باشد. ورزشگاه آرتور اش بزرگترین ورزشگاه تنیس از لحاظ ظرفیت در جهان می‌باشد.

این ورزشگاه با ظرفیت بیش از ۲۳۰۰۰ تماشاگر، بهمراه سوییت های لوکس، پنج رستوران، و سالن های استراحت دو طبقه برای بازیکنان، یکی از بزرگترین مکان های برگزاری مسابقات تنیس در جهان بشمار می رود. این استادیوم با هزینه ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار، به یکی از گرانترین ورزشگاه های تنیس در جهان تبدیل شده است. Arthur Ash بعنوان اولین محل برگزاری مسابقات Us Open در سال ۱۹۹۷ جایگزین ورزشگاه Luis Armstrong شده است.

در حالیکه ورزشگاه به سیستم الکترونیکی Hawk_eye مجهز است،  همچنان از یک سقف جمع شونده نظیر آنچه که در ویمبلدون ایجاد شده است، استفاده نشده است.  با این حال، بنظر می رسد که برای جلوگیری از توقف مسابقات بعلت باد و آب و هوای غیر قابل پیش بینی، سقف های بسیاری مورد نیاز باشد. 

۳- ورزشگاه تنیس فیلیپ شاتریه رولان گاروس

زمین بازی تنیس فیلیپ شاتریه جایگاه اصلی و دژ محکمی برای قهرمانی رافائل نادال است.

این زمین افسانه ای،محل اصلی برگزاری مسابقات رولان گاروس ( اوپن فرانسه)  است که دومین گراند اسلم در تقویم سالیانه بشمار می رود. این زمین تنیس در سال ۱۹۲۸ ساخته شده و از آن زمان محل اصلی برگزاری مسابقات اوپن فرانسه بوده است.

چهار جایگاه اصلی تماشاگران، بنام” چهار تفنگدار ” نامگذاری شده است. ( پس از قهرمانی فرانسه در جام دیویس در سال ۱۹۲۰ توسط چهار بازیکن افسانه ای تنیس فرانسه بنام های: ژاک توتو برونیون، ژان بروترا ( باسکی نیرومند)، هنری کوچه ( جادوگر)،  و رنه لاکوست ( کروکودیل).

ظرفیت این ورزشگاه ۱۵۰۰۰ نفر است و یکی از قدیمی ترین استادیوم های تنیس در جهان بشمار می رود.

۴- ورزشگاه تنیس ایندین ولز 

باغ تنیس ایندین ولز، یکی از زیباترین ورزشگاه ها در جهان است.مسابقات مسترز ایندین ولز در مجموعه «ایندین ولز تنیس گاردن» انجام می‌شود که در سال ۲۰۰۰ ساخته شده و دارای ۲۹ زمین «هارد» از نوع «Plexipave» است. مسترز ایندین ولز بعد از گرند اسلم‌‌های چهارگانه، بیشترین میزان حضور تماشاگر را دارد. ورزشگاه مرکزی این تورنمنت، با گنجایش ۱۶,۱۰۰ صندلی پس از استادیم «آرتور اش» (استادیوم اصلی مسابقات آزاد آمریکا) که حدود ۲۳,۰۰۰ نفر ظرفیت دارد، بزرگترین استادیوم‌ تنیس جهان به حساب می‌آید.

۵- ورزشگاه تنیس راد لیور آرنا

استادیوم Rod Laver Arena محل برگزاری مسابقات اوپن استرالیا است.

این ورزشگاه بخشی از مجموعه ی ملبورن پارک واقع در ملبورن ویکتوریا، و محل اصلی برگزاری نخستین گراند اسلم سال ( اوپن استرالیا)  از سال ۱۹۸۸ است.  این ورزشگاه جایگزین استادیوم ” کویونگ ” شده است، که از سال ۱۹۷۲ میزبان این رویداد بوده است.

این استادیوم که همچنین محل برگزاری مسابقات مهم اوپن استرالیا است، نام خود را از تنیس باز افسانه ای تنیس استرالیا ” راد لاور ” گرفته است، و دارای ۱۵۰۰۰ صندلی و یک سقف قابل جمع شدن می باشد. این ورزشگاه، بعنوان اولین گرند اسلم سال،  برای جلوگیری از حرارت و گرمای شدید تابستان و تامین آسایش بازیکنان و تماشاگران، به نصب سقف های بیشتری نیاز داشت.

در ورزشگاه ” راد لاور آرنا ” علاوه بر مسابقات تنیس، رقابت های موتور سواری، مسابقات کشتی، کنسرت های موسیقی، و باله برگزار می شود.

همچنین ببینید

چرا بازی بر روی چمن متفاوت است؟

“چمن برای گاو است.” تعجب نکنید، این جمله‌ را بارها قهرمانان بزرگ تنیس در توجیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *